2015-2016 sezonunda TVF 2. Liginde mücadele ederek sezon sonunda 1. Lige terfi eden A Erkek takımımız, kulübümüzü 2016-2017 sezonunda 1. Lig B grubunda temsil etti. Yaş ortalaması 17 olan ve tamamı kendi alt yapımızdan gelen bir kadro ile oluşturulan takımımız, ligde yer alan güçlü takımlar arasında zorlandı ve grup maçlarını sonuncu sırada tamamladı.

ES Voleybol A Erkek Takımımızın, grubu tek yenilgi ile 1. tamamlayan ve sezon sonunda Süper Lige terfi eden Kula Belediyesi ile oynadığı 3-2’lik maç gibi “sürpriz” maçlar genç sporcularımıza önemli deneyimler kazandırırken, takımımız sezon boyunca ortaya koyduğu güzel maçlar ile lige renk kattı.

Sezonun son haftalarında takımımıza yardımcı olmak üzere aramıza katılan Galatasaray Spor Kulübü’nden 3 genç takım sporcusu ile kısa sürede uyum içinde çalışmaya başlayan Genç Erkek takımımız ligi sonuncu olarak tamamlarken centilmenliği ile dikkat çekti.

Bu sezon maçlarının, kadromuzda yer alan toplam 6 Milli sporcumuza ve tüm takım sporcularımıza kazandırdıkları becerilerin ve deneyimlerin tüm sporcularımızı ileriye götüreceğine inanıyor, teknik ekibimize takımımıza katkıları için teşekkür ediyoruz.