ES Voleybol Antrenör Sözleşmesi

  • Oyuna değer vereceğime söz veriyorum. Kendi kulübümün veya rakip kulübün tüm antrenörlerine, oyuncularına, rakip takımın taraftarlarına, hakemlere ve oyunun kurallarına saygı duyacağıma söz veriyorum.
  • Antrenmanlar, maçlar ve turnuvalarda her zaman ES Voleybol’u en iyi biçimde temsil edeceğime, sporcularımın da ES Voleybol’u en iyi biçimde temsil etmelerini sağlayacağıma, her zaman ES Voleybol formasını gururla taşıyacağıma söz veriyorum.
  • ES Voleybol yönetici ve antrenör kadrosunun kendi takımım olduğunun farkındayım, takım arkadaşlarımı her yönden destekleyeceğime, onları cesaretlendireceğime, onların gelişimlerine destek olacağıma söz veriyorum.
  • ES Voleybol forması giyen her sporcuyu, antrenörü ve her takımı ES Voleybol Ailesinin bir parçası olarak göreceğime; takımım, antrenörüm, takım arkadaşlarım ve kulübüm için başkalarının yanında olumsuz yorumlar yapmayacağıma söz veriyorum.
  • Çabayı, öğrenme arzusunu ve hatalardan caymadan dersler çıkarılmasını ödüllendireceğime ve destekleyeceğime söz veriyorum.
  • Kazanan insanlar, maksimum çaba sarf eden, öğrenmeye ve gelişmeye devam eden, yanlış yapmaktan korkmayan ve hataların kendilerini durdurmasına izin vermeyen kişilerdir. Her bir sporcunun birbirinden farklı olduğunu ve farklı yetilerle dünyaya geldiklerini, bir sporcunun gelişimini değerlendirirken sporcuyu diğerleri ile karşılaştırmanın yanlış olduğunu biliyor, sporcuyu kendi gelişim sürecinde kendisi ile karşılaştırarak gelişimini ölçüyorum. Sporcularımın duygusal açıdan doyuma ulaşabilmesi için, onları devamlı cesaretlendireceğime söz veriyorum çünkü sporcu çocukların en çok ihtiyacı olan şey duygusal destektir.
  • Takımımdaki çocukların her birini geleceğin sporcu adayları olarak göreceğime, her biriyle tek tek ve yakından ilgileneceğime, çocukların yalnızca spor hayatlarıyla değil eğitim hayatları ile de ilgileneceğime söz veriyorum. Bu çocukların, sporcu olmak, yenmek, yenilmek, kendisiyle ve rakipleriyle mücadele etmek, baskılı ortamlarda ayakta kalarak ısrarla çalışmak konularında ciddi dersler alacağına, kısaca voleyboldan çok fazla hayat deneyimi kazanacağına inanıyorum ve bu nedenle profesyonel voleybolcu olmasa bile bu sporcuların bir gün mutlaka onu yetiştiren kulübüne, voleybola ve ülkesine faydalı olacağını biliyorum.
  • Kendimi, takımımı ve kulübümü her zaman daha ileriye götürmek ve her sezon daha yüksek hedefler koyabilmek için, sürekli ve düzenli olarak gelişme ve ilerleme çabası içinde olacağıma, kendimi mesleki açıdan geliştireceğime, kendi motivasyonumu hep en üst düzeyde tutmaya çalışacağıma, hayallerimi hedeflere, hedeflerimi gerçeğe dönüştürmek için her zaman disiplinle ve yılmadan çok çalışacağıma söz veriyorum.