2003 yılında faaliyete başlayan ve voleybolda hem kızlarda hem de erkeklerde alt yapı çalışmalarında örnek uygulamalar sergileyen, takımları ile İstanbul ve Türkiye dereceleri elde ederken Milli Takımlara sporcular kazandıran, bunlarla da kalmayıp Türk voleyboluna antrenörler ve yöneticiler yetiştiren ES Voleybol, 2016-2017 sezonuna gururla giriyor.

Merkezi Dragos Kovan Spor Kültürü Merkezi’nde olan ES Voleybol, yaşları 8-18 arasında değişen kız ve erkek toplam 150 lisanslı sporcusu bu sezon 7 kategoride alt yapı liglerine katılıyor. Yaş ortalaması 17 olan ve içinde 6 Milli sporcusu bulunan Genç Erkek Takımı bu sezon TVF 1.Liginde de mücadele ediyor.

2016-2017 sezonunda ES Voleybol takım sporcularının fiziksel antrenmanlarını yönlendirmek ve öncelikle sporcuların sakatlanmalarını önleyecek biçimde sağlık desteği vermek üzere, merkezi Kovan Spor Kültürü Merkezi’nde olan Sportofit ekibi de ES Voleybol teknik kadrosu ile çok yakın çalışacak.

 

Teknik KadroES Voleybol Teknik Kadrosu

Eczacıbaşı Spor Kulübü ile işbirliği kapsamında daha önce yürütmekte olduğu tüm voleybol okulu ve gelişim takımı faaliyetlerini bundan böyle Eczacıbaşı markası altında sürdürme kararı alan ES Voleybol, 2016-2017 sezonunda Koşuyolu, Dragos, Etiler ve Bursa okullarında faaliyetlerini yürütecek.

Eczacıbaşı Voleybol Okulları ve Gelişim Takımları kapsamında bu sezon yaklaşık 500 voleybol okulu öğrencisi ve yaş gruplarında toplam 14 gelişim takımı ile alt yapı liglerine katılımı gerçekleştirecek olan ES Voleybol, bu çalışmalar için tamamen yeni bir ekip oluşturarak kadrosunu kuvvetlendirdi.

A98I8283