Kurulduğu günden bu yana çok sayıda sporcu ve antrenör yetiştiren ES Voleybol Spor Kulübü, erkek sporcuların sayısını artırmak için düğmeye bastı.

ES Voleybol, kendi tesisi olan Kovan Spor Kültürü Merkezi’nde bir yandan alt yapı takımlarına yeni sporcular katarken bir yandan da erkek voleybol okullarında yaş grupları çalışmalarını sürdürüyor.

Voleybol okullarında eğitim alan erkek sporcuların kendi yaş gruplarında alt yapı liglerine katılabilmesi için okullardaki sporcu sayısını arttırmaya çalışan ES Voleybol, halen voleybol okulu çalışmalarını 3 ayrı grup halinde sürdürüyor ve gelecek sezonun takımlarını hazırlıyor.

ES Voleybol Spor Kulübü Başkanı Sırma Üç, “Türkiye’de neredeyse hiç erkek voleybol okulu çalışması yapılmıyor, voleybol oynamak isteyen erkek sporcular kızlarla birlikte antrenman yapmak zorunda kalıyor. Biz bu dengesizliği ortadan kaldırmak ve voleybol oynamak isteyen tüm erkek sporculara çalışma alanı açmak istiyoruz. Halen erkek voleybol okulumuzda 20’den fazla sporcu antrenman yapıyor, amacımız sezon sonuna kadar bu sayısı iki katına çıkarmak.” dedi.

6 yaşında başlayan erkek voleybol  okullarından bugüne kadar Milli Takımlarımıza 3 sporcu kazandıran ES Voleybol Spor Kulübü, erkeklerin voleybola gittikçe daha çok ilgi göstermesinden memnun.