Bursa’da 24 Mayıs – 31 Mayıs tarihleri arasında Festival Voleybol adıyla düzenlenen yaş grupları Türkiye Şampiyonalarında mücadele eden ES Voleybol Küçük Erkek Takımımız Türkiye 2.si oldu.

Takımımız grup müsabakalarında sırasıyla Batman Petrol Spor’u, Sungurlu Eğitim Gençlik Spor Kulübü’nü ve Beşiktaş’ı aynı sonuçla 3-0 yendi.

Grup maçlarının ardından bir günlük verilen aradan sonra Maliye Piyango ile karşılaşan küçüklerimiz 25-16, 25-20 ve 25-15’lik setlerle 3-0 galip gelerek ilk 8 takım içinde yerini aldı.

29 Mayısta İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü ile karşılaşan küçüklerimiz 25-20, 25-20 ve 25-23’lük setlerle bir kez daha kazanarak ilk 4 arasına girdi.

İstanbul’da oynanan maçlarda sezon boyunca sadece Fenerbahçe’den tek yenilgi alan ve set averajı ile İstanbul 2.si olan takımımız, 30 Mayısta oynanan yarı final maçında yine Fenerbahçe ile karşılaştı. Setlerde 2-0 geriden gelerek durumu 2-2’ye getiren ve son seti de 15-9 alarak sahadan 3-2 galip ayrılan takımımız bu sonuçla madalyayı garantiledi.

31 Mayısta son maçını Arkas ile oynayan küçüklerimiz maça çok iyi başladı ve ilk seti 25-19 aldı. İkinci sete hatalarla başlayan takımımız toparlanamayınca setler 1-1 olarak eşitlendi. Üçüncü sette başabaş bir mücadele verildi ancak takımımız bu seti de 25-23 kaybetti. Son sette oyuna ağırlığını koyan Arkas maçı 3-1 alırken birincilik kupasını da kaldırdı.

Maç boyunca takımlarını destekleyen ES Voleybol Küçük Kız ve Genç Erkek sporcuları ile yine Arkas Küçük Erkek takımını destekleyen tüm Arkas’lı sporcular örnek bir tablo oluşturdular. Her iki takım yöneticileri ve teknik ekipleri maç öncesinde birbirlerine başarılar dilerken, tüm maç boyunca hiç susmadan takımlarını destekleyen seyirciler rakip takıma olumsuz tezahürat yapmayıp sadece kendi takımlarını alkışladılar, maç sonunda da tüm seyirciler her iki takımı ayakta alkışladı.

Voleybolda özlenen bir tablo oluşturan Arkas ve ES Voleybol ekiplerini tebrik ediyor, her iki takımla da gurur duyuyoruz.