ES Voleybol Sporcu Sözleşmesi

  • Oyuna değer vereceğime söz veriyorum. Kendi kulübümün veya rakip kulübün tüm antrenörlerine, oyuncularına, rakip takımın taraftarlarına, hakemlere ve oyunun kurallarına saygı duyacağıma söz veriyorum.
  • Antrenmanlar, maçlar ve turnuvalarda her zaman ES Voleybol’u en iyi biçimde temsil edeceğime, ES Voleybol’u temsil ederken her zaman yalnızca ES Voleybol forması giyeceğime ve asla bir başka spor kulübünün veya kurumun formasını giymeyeceğime söz veriyorum. Formanın, kulübümü temsil ettiğini anlıyor ve farklı bir forma giymenin kendi kulübüme büyük bir saygısızlık olduğunu biliyorum.
  • Sporcu olmanın en önemli adımlarından birinin disiplinli olmak, disiplinle çalışmak olduğunu biliyorum. Yalnızca spor yaparken değil, eğitim hayatımda da disiplinle çalışacağıma söz veriyorum. Gelecekte ne düzeyde ve ne kadar süreyle spor yaparsam yapayım, bir gün aktif sporcu hayatımın biteceğini biliyorum; bu nedenle bir meslek sahibi olmak üzere derslerime ve ders notlarıma önem vereceğime, başarılı bir öğrenci olacağıma söz veriyorum.
  • Sigara, alkol, uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklardan uzak duracağıma, beslenme ve uyku düzenime çok dikkat ederek sağlığımı korumaya maksimum özen göstereceğime, spor salonları dışında günlük hayatımda da her zaman bir sporcuya yakışır davranışlarda bulunacağıma ve bir sporcu gibi yaşayacağıma söz veriyorum.
  • Takım arkadaşlarımı destekleyeceğime, onları cesaretlendireceğime, mücadele ederken onların yanında olacağıma söz veriyorum. Voleybolun bir takım oyunu olduğunu biliyorum ve ister ilk 6’da ister yedek kadroda olayım, öncelikle kendim için değil takım için oynayacağıma, her koşulda takımı destekleyeceğime söz veriyorum.
  • Kendimi arkadaşlarım ile karşılaştırmayıp, bireysel gelişimim için yalnızca kendimle rekabet etmeyi hedef alacağıma söz veriyorum. Kazanan insanlar, maksimum çaba sarf eden, öğrenmeye ve gelişmeye devam eden, yanlış yapmaktan korkmayan ve hataların kendilerini durdurmasına izin vermeyen kişilerdir. Ben de, sürekli olarak çalışacağıma ve kendimi geliştireceğime, çalışmaktan yılmayacağıma söz veriyorum.
  • Antrenmanlara zamanında geleceğime söz veriyorum. Antrenmanlara zamanında gelmek, antrenörüme ve takım arkadaşlarıma duyduğum saygıyı ve onlara verdiğim değeri gösterecektir.
  • Antrenman veya maç sırasında antrenöre itiraz etmeyeceğime, takıma sorun çıkarmayacağıma söz veriyorum. Düşüncelerimi ve yorumlarımı maç veya antrenman dışında doğrudan ve yalnızca antrenörüm ile paylaşacağıma, takım arkadaşlarımın motivasyonunu etkileyecek veya takım düzenini bozacak davranışlardan kaçınacağıma söz veriyorum. Takımım, antrenörüm, takım arkadaşlarım ve kulübüm için başkalarının yanında olumsuz yorumlar yapmayacağıma söz veriyorum.