Avrupa Şampiyonası’nı 3. olarak tamamlayan 19 Yaş Altı Erkek Milli Takımımızda libero olarak görev yapan sporcumuz Murat Üç ile gurur duyuyor, Avrupa Şampiyonası finallerine katılan 12 takımın liberoları arasında servis karşılama istatistiklerinde 1. sırada yer alarak kulübümüzü ve ülkemizi en iyi biçimde temsil eden sporcumuzun alt yapıdaki diğer sporcularımıza örnek olmasını diliyoruz.

1999 doğumlu olan Murat, 2004 yılında ES Voleybol Karma Spor Okulu’nda antrenman yapmaya başladı, ES Voleybol forması ile ilk resmi maçına 2008-2009 sezonunda Küçük Erkek takımı ile çıktı. 175 boyunda olan ve libero pozisyonunda oynayan Murat, Saint Benoit Lisesi 11. Sınıf öğrencisi. İyi derecede Fransızca ve İngilizce konuşan Murat üniversitede bilgisayar mühendisliği eğitimi almak istiyor.

ES Voleybol Şenliği, Koşuyolu Parkı – 2007

Küçük Erkek takımı ile ilk maç – 2008

Başarısının arkasında yıllardır azimle sürdürdüğü yoğun antrenman temposunun olduğunu söyleyen Murat, özellikle son iki sezondur Bülent Güneş ile yaptığı özel libero antrenmanlarının kendisine çok şey kattığını belirtiyor.

Haziran ayında kampa girecek olan 19 Yaş Altı Erkek Milli Takımımız temmuz ayında Avrupa Gençlik Olimpiyatlarında ve ağustos ayında da Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek. Bu turnuvalarda da takımımızda yer almasını gönülden dilediğimiz Murat’a başarılar diliyoruz.